Hírek,események : Győzelem idegenben

Győzelem idegenben

HP  2016.05.27. 10:33

Nyìrgyulaj KSE - Swietelsky-Haladás VSE 2:5 (0:1)

Fontos győzelmet aratott a Haladás futsal csapata idegenben, az ország másik felén. Hozta a kötelezőt a szombathelyi csapat, amivel elérte, hogy továbbra is versenyben maradt a dobogóért. Végig a Hali dominált és a mérkőzés nagyon nagy részében a hazaiak kapuja előtt pattogott a labda, a vasiak akarata érvényesült. Szép futsalt bemutatva, megérdemelten nyert a Haladás! Hajrá Hali!

Golszerzők: Hegyesi Zsolt, Vidák Balázs, Öreglaki Norbert, Hajmási Milán, öngól

Teljes kerettel utazott a Haladás futsal csapata az ország másik felére a Nyírgyulaj csapatához. A papírforma vendég sikert sejtetett, mert a hazaiak még nem nyertek mérkőzést a felsőházban. A hátralévő mérkőzések nagyon fontosak a Haladásnak a dobogóért folytatott küzdelem miatt. Így ez a találkozó is sokat számított a vasiaknak, így már a mérkőzés előtti nap elutaztak Nyírbátorba, hogy fel tudjanak készülni a találkozóra.

A Haladás a várakozásoknak megfelelően kezdte meg a találkozót. A kapuja elé szorította a hazai csapatot. Már az első percben helyzetbe kerültek a vasiak. Teljesen ráerőltette akaratát a hazaiakra a Hali. Az első játékrész nagyon nagy részében a Nyírgyulaj csapatának kapuja előtt pattogott a labda. Fölényesen támadt a Hali, de a kapu előtt nem volt meg az átütő erő, mert a hazaiak nagyon betömörültek a kapu elé, így ez a vasi fölény sajnos gólokban nem mutatkozott meg. A szombathelyiek kapujáig alig-alig jutott el a labda, csak egy-két kontrát sikerült vezetni a Nyírgyulaj csapatának. 2-3 szor kellett védeni Matyi Benjaminnak az első félidőben. Mikor kellett, akkor helyén volt a hálóőr és mutatott be nagy védést is.

Az első játékrész egészére ez volt jellemző. A hazaiak visszaálltak, próbáltak kontrázni, nagyon kevés sikerrel. A Hali pedig nagy fölényben játszott, védekezésben kicsit hátrébb húzódott, próbálta kicsalogatni a hazaiakat a kapujuk elől, de így is hamar sikerült labdát szerezni, és folytatódhatott a támadás az ellenfél kapuja előtt. Csak a gólok hiányoztak a szombathelyiek játékából.

A 19. percben szerencsére egy felépített támadás végén Hegyesi Zsoltnak sikerült a kapuba találni, így előnnyel mehetett a szünetre a Hali.

A második félidő is hasonlóan kezdődött, mint ahogy az első zajlott. A Hali dominált és játszott fölényben. Sajnos egy hiba miatt (a vasiak kapusa kétszer is beleért a játékban lévő labdába) szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak a 22. percben. Ezt a rögzített helyzetet sikerült gólra váltaniuk és így kezdődhetett minden előröl, mert ismét egyenlő volt az állás.

A Haladást nem törte meg a bekapott gól. Mindent úgy csináltak tovább, mint a mérkőzés eddigi szakaszaiban. Szerencsére hamar jött egy vezető szombathelyi találat Öreglaki Norbert révén. Egy akció végén nagyon szépen emelt a kicsúszó kapus mellett a hálóba a vasi játékos. Ezzel ismét vezetett a Hali.

Aztán megint jött egy megnyugtató szombathelyi találat. Ezzel a 2 gólos előnnyel kicsit megnyugodhattak a vasiak. A jobb szélen vitt le egy labdát Horváth Péter, majd a hosszún érkező Hegyesi Zsolthoz lőtte volna a labdát, aki üres kapura passzolhatta volna azt be, de egy bevetődő hazai játékos lőtt a hálóba. Így öngól és ezzel már 3:1 a Haladásnak a 30. percben.

Az ellenfél vészkapusos játékra váltott. Akadtak helyzeteik ebből a játékformából. Szerencsére a vendégek agresszívan védekeztek és nagyon jól együtt mozogtak, mindig volt olyan aki bevetődött a labda útjába, vagy ha eljutott a kapuig, akkor Gyimesi Máté védett nagyokat. Az agresszív védekezés miatt, hamar összejött az 5 fault, így vigyázni kellett a vasiaknak.

Nem jött be az 5 a 4 elleni játék a Nyírgyulaj csapatának. Két gólt is kaptak üres kapura. Először Hajmási Milán lőtt egész pályás gólt, majd Vidák Balázs ívelt az ellenfél kaőujába. Mind a két találat szép és pontos lövés volt. Így már 5:1-re vezettek a szombathelyiek, ami tetemes előny volt. A hazaiak nem is erőltették tovább a vészkapusos játékot.

Azonban a Halinál összejött a 6. szabálytalanság. Így 10 métereshez jutottak a hazaiak, amit gólra is váltottak a 35. percben.

A mérkőzés fent maradó idejében a Hali szépen játszva, labdát tartva lepörgette az időt. Pár helyzetet még kialakítottak, de gólra nem sikerült váltani. Így maradt a 3 gólos előny és győzelem. 5:2-re megérdemelten nyert a Haladás idegenben. Csak így tovább. Hajrá Hali!

A mérkőzésen a Hali elsőszámú kapusa pihenőt kapott, így lehetőséghez jutott Matyi Benjamin és a fiatal Gyimesi Máté. Mind a ketten bizonyítottak, nagyon jó teljesítményt nyújtottak. Mindketten mutattak be nagy védéseket.